FUNKIA HOSTA HALCYON NIEBIESKA BLUE sadzonka

6,99 zł
6,78 zł Zniżka 3%
Brutto Dostawa: 1 do 3 tygodni
  • Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
  • Szybka dostawa Szybka dostawa
  • Fachowa obsługa Fachowa obsługa

rodzina :Asparagaceae
stanowisko: słoneczne; średnio wilgotne
wysokość: 30-50cm
niebieska
 

 

 
     Funkie to rośliny wieloletnie, krzewiaste, wys. 25 - 50 cm uprawiane dla okazałego ulistnienia. Liście mogą być różnego kształtu i barwy: jajowate, sercowate, lancetowate, żółtawe, sinozielone lub pstre. Niektóre gatunki uprawiane są również dla pięknych chodź niepozornych kwiatów. Lejkowate białe lub lawendowe pachnące kwiaty zebrane w grona ukazują się latem. Najbardziej rozpowszechnioną i znaną odmianą jest hosta sieboldiana.

     Siew nasion funkii w marcu - maju pod osłonami. Nasiona należy przykryć cienką warstwą ziemi. Dla skiełkowania potrzebują temperatury 20-22º C i przez cały okres do wschodów równomiernej wilgotności podłoża. Wschody równomierne i w temperaturze 16 -20º C trwają 3-5 tygodni. Siewki rozpikować do doniczek lub palet. Na miejsca stałe wysadzać w fazie 5-6 liści w odległości 30-35 cm. Lubią podłoże żyzne, wilgotne, ale przepuszczalne, stanowisko słoneczne lub półcień. Nie tolerują suszy. Funkie lubi od czasu do czasu być nawożona. Funkie można rozmnażać również przez podział dorosłej rośliny.

     Do obsadzania klombów, obrzeży strumyków wodnych, ogródków skalnych, pojemników. Roślina dobrze prezentuje się pod drzewami i w dość dużych grupach, wygląda wówczas bardziej naturalnie, doskonale nadaje się do obsadzania oczek wodnych i stawów ogrodowych.
Funkie kwitną najczęściej od lipca do września.
445
46 Przedmioty

15 innych produktów w tej samej kategorii: