LILAK CZARNY BEZ DUŻA SADZONKA

7,98 zł
7,74 zł Zniżka 3%
Brutto Dostawa: 1 do 3 tygodni
  • Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
  • Szybka dostawa Szybka dostawa
  • Fachowa obsługa Fachowa obsługa

Uprawa czarnego bzu jest możliwa na całym terenie naszego kraju, gdyż czarny bez jest w pełni mrozoodporny i ma niewielkie wymagania. Dobrze rośnie na zwykłych, średnio żyznych glebach, najlepiej wilgotnych, zarówno na stanowiskach słonecznych jak i półcienistych. Aby zachować walory dekoracyjne krzewów czarnego bzu warto starsze pędy wycinać, a młodsze przycinać w połowie ich długości. Takie silne cięcie wykonuje się co 2-3 lata.
Czarny bez w warunkach naturalnych przyjmuje formę rozłożystego krzewu osiągającego niejednokrotnie wysokość ponad 5 metrów, przez co w starszym wieku bardziej przypomina niskie drzewo o wielu pniach.
Kwiaty czarnego bzu mają właściwości lecznicze. Przygotowuje się z nich napary wykorzystywane w leczeniu przeziębień, katarów i chorób reumatycznych. Mają działanie moczopędne, napotne i przeciwgorączkowe, a także wykrztuśne. Jako surowiec zielarski kwiaty czarnego bzu zbiera się gdy rozkwitną (ale jeszcze nie przekwitają). Ścina się je całymi baldachami i suszy w przewiewnym i suchym miejscu, rozkładając cienką warstwą.

331
999999 Przedmioty

Zobacz także

9 innych produktów w tej samej kategorii: