WROTYCZ żółte różyczki zioło SADZONKA

3,99 zł
3,87 zł Zniżka 3%
Brutto Dostawa: 1 do 3 tygodni
  • Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
  • Szybka dostawa Szybka dostawa
  • Fachowa obsługa Fachowa obsługa

stanowisko: słoneczne; wilgotne lub mokre
rośnie do: do 150cm
kwitnienie:czerwiec-sierpień
strefa mrozoodporności

   

Wrotycz wytrzymuje przymrozki i chłodne dni. Jego atrakcyjne, żółte kwiaty są wyjątkowo długotrwałe, zarówno w czasie kwitnięcia, jak również ususzone. Suszony nadaje się do bukietów ziołowych. Zółte kwiaty długo utrzymują swój żółtawo-złoty kolor. Wrotycz potrafi rosnąć w jednym miejscu przez dziesiątki lat.

     Wrotycz dzięki swojemu silnemu zapachowi stał się naturalnym środkiem odstraszającym owady. W wieku średnim suszony wrotycz pospolity był rozkładany na podłogach w celu odstraszenia owadów. Gospodynie domowe wieszały wrotycz pospolity w domach, wkładały go między pościel, nacierały mięso, żeby odstraszyć muchy oraz inne robactwo. W ostatnich czasach zioło to było używane na ćmy oraz odstraszało pchły.

     Wrotycz to również długa historia jego użycia jako zioło lecznicze i używane w kuchni. W Anglii, liście były używane do przyprawiania małych ciasteczek jedzonych podczas postu - ich gorzki smak symbolizował cierpienia Chrystusa. Herbata zrobiona z liści wrotycza była używana w czasie przeziębienia, bólu brzucha, na robaki. Ludowi uzdrowiciele robili maści z liści, które były przykładane na rany i siniaki.

178
9499 Przedmioty

16 innych produktów w tej samej kategorii: